Alkoholizm uzaleznienie

Nie jest łatwo zostać alkoholikiem.

Wszędzie mówią, że alkoholikiem pozostaje się do końca życia. To stygmat, piętno, które trzeba nosić do końca życia. Nikt nie chce być napiętnowany alkoholizmem, szczególnie w społeczeństwie w którym pije prawie każdy. W społeczeństwie, gdzie alkohol odgrywa ważną rolę społeczną i historyczną.

Więcej…
 

Mity i prawdy o alkoholu

W naszym społeczeństwie krąży wiele mitów na temat alkoholu, a wiele osób usiłuje usprawiedliwić swoje picie dorabiając do niego odpowiednią ideologię. Jaka jest więc prawda? Oto przykłady najczęściej głoszonych mitów i ich konfrontacja z prawdą.
Poprawiony ( wtorek, 08 lipca 2014 13:36 ) Więcej…

Jak rozmawiać, jak zachęcać do podjęcia leczenia?

Każdy z nas, którzy chcemy pomóc osobie naszym zdaniem uwikłanej w problemy z alkoholem, boryka się od samego początku z dylematem- jak i czy w ogóle pomagać, jak się mieszać w cudze życie?

Poprawiony ( wtorek, 01 lipca 2014 00:15 ) Więcej…
 

Manipulacje alkoholika

Człowiek uzależniony od alkoholu funkcjonuje w złudnym systemie iluzji i zaprzeczeń. Oszukuje nie tylko innych, ale i samego siebie.
Poprawiony ( wtorek, 01 lipca 2014 00:07 ) Więcej…

Alkoholowy zespół abstynencyjny

Wiele osób uzależnionych od alkoholu przeżywa szereg nieprzyjemnych, czasem groźnych objawów somatycznych oraz psychicznych, które ujawniają się w chwili zaprzestania lub znacznego ograniczenia picia alkoholu. Mówiąc potocznie – ma kaca. W medycynie, kac określany jest terminem zespołu abstynencyjnego.
Poprawiony ( sobota, 27 października 2012 10:33 ) Więcej…
 

Strona 1 z 25

Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Reklama

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Partner serwisu

Reklama

Reklama