Objawy uzależnienia od alkoholu

Email Drukuj

- dominująca chęć picia (głód alkoholowy) - narastające poczucie wewnętrznego przymusu, żeby napić się alkoholu, któremu towarzyszą doznania podobne do głodu (czczość, ssanie w żołądku)
- utrata kontroli nad piciem - człowiek nie potrafi przewidzieć, kiedy zacznie pić i kiedy przestanie ani ile wypije doznania podobne do głodu (czczość, ssanie w żołądku)
- inna niż dawniej reakcja na alkohol - znacznie słabsza lub o wiele mocniejsza głowa. Można wypić dużo więcej niż dawniej bez objawów upicia się, bądź też wystarczy niewielka ilość alkoholu, żeby poczuć się pijanym

Więcej…
 

10 WSKAZÓWEK NA URLOP DLA NIEPIJĄCYCH ALKOHOLIKÓW– czyli jak przeżyć urlop, jak nie ześlizgnąć się ze stromej początkowo wspinaczki do abstynencji:

Email Drukuj

10 WSKAZÓWEK NA URLOP DLA NIEPIJĄCYCH ALKOHOLIKÓW– czyli jak przeżyć urlop, jak nie ześlizgnąć się ze stromej początkowo wspinaczki do abstynencji:

Więcej…

Mity i prawdy o alkoholu

Email Drukuj
W naszym społeczeństwie krąży wiele mitów na temat alkoholu, a wiele osób usiłuje usprawiedliwić swoje picie dorabiając do niego odpowiednią ideologię. Jaka jest więc prawda? Oto przykłady najczęściej głoszonych mitów i ich konfrontacja z prawdą.
Więcej…
 

Ucieczka w świat złudzeń.

Email Drukuj
Alkohol, narkotyki, hazard, leki, nikotyna, przemoc i wiele wiele innych sposobów by uciec od rzeczywistości. Od otaczającego świata, od oczekiwań, którym nie jesteśmy w stanie sprostać, od rozczarowań jakie przynoszą nam kontakty z rzeczywistością. Na każdym kroku spotykamy powody, by po użalać się nad sobą by zamanifestować swoją radość.
Więcej…

Czy masz problemy alkoholowe ?

Email Drukuj
Możesz sprawdzić to sam. Poniżej znajdziesz zestaw 12-tu pytań. Wiemy z własnego doświadczenia, że każdy, kto odpowie pozytywnie na cztery lub więcej pytań spośród tu przytoczonych - ma poważne problemy z alkoholem. Czy boisz się uczciwie odpowiedzieć na nie ? Robisz to przecież tylko dla siebie. Jeśli uznasz że masz problem, dlaczego nie próbować go rozwiązać ?
Więcej…
 

Intensywna terapia wstępna

Email Drukuj
Terapię można by zdefiniować jako sumę wszystkich interwencji mających na celu zatrzymanie rozwoju choroby alkoholowej oraz prowadzących alkoholika do skutecznego wytrwania w trzeźwości. pierwszym zadaniem, jakie powinno być niezwłocznie wykonane jest bezpieczne doprowadzenie alkoholika do stanu w którym uwolni się on od wpływu alkoholu.
Więcej…

W pułapce uzależnienia

Email Drukuj

Zwykle jest to „normalna” rodzina. Taka, jakich wiele. Żyje tuż obok nas. Często nie widzimy albo nie chcemy zobaczyć, że ta rodzina ma problem. Że żyje w pułapce uzależnienia. Bo uzależnienie to choroba, która dotyczy nie tylko chorego, ale atakuje również jego bliskich.
Więcej…
 

Cechy człowieka o dobrym zdrowiu psychicznym

Email Drukuj

Koncentrują się one w trzech wymiarach:

I. Pozytywne postawy wobec siebie, przejawiające się w tym, że człowiek:

 

 

Więcej…

Alkoholizm a potrzeba akceptacji

Email Drukuj
Alkoholizm dotyka w większości przypadków (80 procent) mężczyzn. Dlatego też, dla kobiety wiedza jak pomóc mężczyźnie wyjść z tak strasznego nałogu jak alkoholizm może być niezwykle przydatna - biorąc pod uwagę ewentualne zagrożenie.
Więcej…
 

Jak to z TAZĄ bywa

Email Drukuj
Pod skrótem TAZA kryje się Trening Asertywnych Zachowań Abstynenckich. Jak wygląda TAZA w praktyce? Nie jest to pełny trening asertywności, jak uważają niektórzy pacjenci, jest on bowiem czymś znacznie szerszym i wykracza daleko poza niwę alkoholową.
Więcej…

Grozi nam zalew młodych magistrów - alkoholików

Email Drukuj
 
 
Niemal połowa studentów upija się w każdy weekend, a co czwarty z powodu kaca opuszcza zajęcia – tak wynika z najnowszych badań. Terapeuci ostrzegają, jeśli nic się nie zmieni, grozi nam zalew młodych magistrów-alkoholików.
Więcej…
 

Jak informować i zachęcać ?

Email Drukuj

W jaki sposób mówić o chorobie alkoholowej i jej leczeniu do osób, które być może po raz pierwszy spotykają się z rzetelną informacją, a nie ze stereotypem czy oceną moralną? Jak zachęcać do korzystania z pomocy?

Więcej…

Jak rozmawiać, jak zachęcać do podjęcia leczenia?

Email Drukuj

Każdy z nas, którzy chcemy pomóc osobie naszym zdaniem uwikłanej w problemy z alkoholem, boryka się od samego początku z dylematem- jak i czy w ogóle pomagać, jak się mieszać w cudze życie?

Więcej…
 

Kto nie pije ten kapuje!

Email Drukuj

Dlaczego napisałem o swoim nie piciu ? Tu nie chodzi o moje rozbuchane ego, chodzi o zwrócenie uwagi na nasilające się zjawisko UZALEŻNIEŃ. Szalone tempo cywilizacji i życia pod presją sprawia, że coraz częściej PĘKAMY. Niektórzy tylko na piątkowy wieczór, inni na stałe.

Więcej…

Lęk - przyjaciel czy wróg?

Email Drukuj

Oto znalazłeś się w sytuacji, w której serce zaczyna ci szybciej bić, ręce ci się pocą, czujesz, że masz wilgotne czoło i robi ci się duszno, słabo. Pieczenie w żołądku, napinają ci się mięśnie karku, barków, cała szyja ci sztywnieje...

W artykule poznasz lęk
i sugestie, jak z nim postępować.
Więcej…
 

Tak trudno sie rozstac...

Email Drukuj

Każdy musi się zmierzyć ze śmiercią kogoś bliskiego. Czas żałoby wytrąca nas z codziennego tempa życia i obnaża rzeczywistą wartość wszystkiego, za czym pędziliśmy. Żałoba zatrzymuje czas i jest pełna bólu, ale lepiej przed nią nie uciekać.
Więcej…

Rzecznik Praw Osób Uzależnionych

Email Drukuj

Powołano Rzecznika Praw Osób Uzależnionych. Ma zajmować się przypadkami łamania praw człowieka wobec osób uzależnionych i pacjentów substytucyjnych.
Więcej…
 

Strona 1 z 29

Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Reklama

Nowości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama