Fruwa, bo nie wie, że nie powinien!

Słyszałeś o takim owadzie, jakim jest trzmiel? Przeprowadzono kiedyś w Stanach Zjednoczonych badania naukowe, które udowodniły, że powierzchnia skrzydeł trzmiela jest kilkakrotnie za mała, aby mógł on latać. W każdym razie jemu to nie przeszkadza i lata! :)
Kiedy się o tym dowiedziałem, bardzo mnie to rozśmieszyło. Zacząłem się nad tym głębiej zastanawiać.

Okazuje się, że my w naszym życiu zbyt często słyszymy, że czegoś się nie da zrobić, że coś jest niemożliwe. A wygrywają Ci z nas, którzy nie wiedzą o tym.

„Wszyscy wiedzą że coś się nie da zrobić,
i wtedy pojawia się ten jeden który nie wie,
że się nie da i on właśnie to coś robi.”
ALBERT EINSTEIN

Ileż to wynalazków nigdy nie powstałoby, gdyby wierzyć „tym wszystkim, którzy wiedzą”?!

Są to przekonania – powstają one na podstawie naszych osobistych doświadczeń, wiedzy oraz tego, co powiedzieli nam kiedyś inni. Zastanów się teraz, które Twoje przekonania ograniczają Ciebie, sprawiają, że zaczynasz tracić wiarę w siebie i w swoje możliwości.

Może wszyscy wokół powtarzają Tobie, że nie jesteś w stanie czegoś zrobić, że jeszcze nikt tego wcześniej nie zrobił, więc i Tobie się nie uda? A może miałeś po prostu pecha i dorastałeś w środowisku, w którym nie dość, że wszyscy tylko narzekają na swój los i nie starają się go zmienić, to jeszcze starają się wmówić również innym, że „takie jest życie”?

Nie ważne, skąd wzięły się w Tobie ograniczające przekonania – po prostu pozbądź się ich! Bądź jak trzmiel, który lata, bo nie wie, że nie powinien!
 
Jarosław Pacholski

Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Reklama

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Partner serwisu

Reklama

Reklama