Sens życia

imagesNie jestem nikim szczególnym… Nie gram w popularnych produkcjach telewizyjnych, nie śpiewam piosenek, które przez lata utrzymują się na najwyższych miejscach list przebojów, nie jestem również sławnym filozofem, którego teorie usłyszycie w szkołach z ust nauczycieli.


Przechodząc obok mnie, nie zwrócisz nawet uwagi, bowiem wydam Ci się zwykłą osobą, niewyróżniającą się tłumu, z tłumu 6 miliardów stworzeń, błądzących po miejscu zwanym Ziemią. Moje być lub nie być na tym świecie, jest dla Ciebie- osoby, która mnie nie zna - obojętne. Kim jestem? Jestem sobą, każdego dnia pokonuje kolejne bariery, stawiam kolejne kroki na drodze zwanej życiem.

Nie znasz mnie, nie możesz przewidzieć co w tym momencie dzieje się w mojej głowie. O czym myślę, jakie mam plany, jak bardzo angażuje się w związki z innymi ludźmi, czy wszystkie wypowiedziane przeze mnie słowa są prawdą? Każdy z nas kryje w sobie jakieś tajemnice, o których wie tylko On sam. Każdy z nas jest inny…

Wszyscy jednak żyjemy. W tym miejscu i o tej porze ponad 6 miliardów stworzeń zmaga się z życiem.
Pomimo tego, że każdy z nas jest inny, wszyscy do czegoś dążymy.
Miliony osób każdego dnia zadają sobie pytanie o sens życia

Nie jestem Bogiem (nie mam nawet prawa się do niego porównywać!) i nikim szczególnym, nie musicie słuchać mojego zdania, bowiem go nie narzucam. Możesz je głęboko przemyśleć, możesz natomiast przejść wobec tych słów obojętnie. Masz wolną wolę, możesz czynić co Ci się podoba. Nie jestem wpływowym człowiekiem, mało rzeczy zależy od mojej osoby, dlatego nie mam żadnego argumentu przemawiającego za tym, że powinieneś mi zaufać. To Twój wybór…

Każdy z nas do czegoś dąży. Filozofowie określają życie mianem drogi, po której się przemieszczamy. Droga ta ma swój początek, tak jak i koniec. Początkiem są narodziny, końcem zaś śmierć. Ale do czego dążymy? Czy cały sens ogranicza się tylko do przebycia tej cholernej drogi? Co jest celem?
Celem jest spełnienie, a ono zaś jest harmonią. Harmonią nas samych z otaczającym światem. Harmonią w każdym aspekcie naszego życia, równowagą pomiędzy nimi.

Czy zdarzyło Ci się słyszeć o milionerach, którzy pomimo swojej sytuacji materialnej są niezadowoleni ze swojego życia?

Zastanawiałeś się dlaczego ludzie bogaci, po pewnym czasie, po uzyskaniu już niezależności finansowej zmieniają swoje priorytety, zakładają fundacje, inwestują w dzieła sztuki?
Widzisz, tacy ludzie dążą do harmonii. Wyścig za pieniądzem, przestaje już być najważniejszy, a schodzi na dalszy plan. Osoby takie chcą pomagać innym i w ten sposób się spełniać. Dążą do równowagi.

Zapewne choć raz w życiu, pomogłeś bezinteresownie innej osobie, czy zwróciłeś uwagę na to jak się w tym momencie czułeś? Jakie było to uczucie? Cieszyłeś się, że zrobiłeś coś, co uczyniło życie innej osoby choć w małym stopniu lepszym. Dałeś jej radość! To świetny czyn. Dałeś jej nadzieje, a kto wie, być może właśnie nadzieja jest jedyną rzeczą, która trzyma ją przy życiu. Kiedy nie ma sie osób bliskich, każdy choćby najmniejszy gest pokoju, pomoc, czy ciepłe słowo mogą diametralnie zmienić nastawienie do świata, świata, który już dla takich osób już wygasł.

Ludzie spełnieni finansowo zaczynają szukać piękna, zaczynają je dostrzegać w przeróżnych miejscach i rzeczach obok których szary człowiek przeszedłby obojętnie. Dostrzegają piękno w tym wszystkim to co ich otacza. To również jest harmonią, bowiem widzimy świat, w taki sposób w jaki chcemy go widzieć.

Sensem życia jest harmonia ze światem, z innymi ludźmi, a przede wszystkim z samym sobą.

Chcemy za życia czuć się szczęśliwi. Chcemy patrzeć na świat z optymizmem, ale wciąż znajdziemy coś lub kogoś, kto nam w tym przeszkodzi. Każdy jest odpowiedzialny za swoje życie, dlaczego więc traktujmy je jako indywidualną drogę. Co jednak nie oznacza, że pokonamy ją sami, bowiem osoby, którym pomożemy odwdzięczą się nam pomagając nieraz na najbardziej krętych ścieżkach. Droga, która zaprowadzi nas do spełnienia w tym co robimy. Droga prowadząca do światła. Światłem tym jest niebo i wieczne spełnienie. Równowaga duchowa. Starajmy się, aby nasze życie już tu na Ziemi stawało się namiastką tego czego doświadczymy u Stwórcy.
Piotr Sobolewski

Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Reklama

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Partner serwisu

Reklama

Reklama