Ilona Felicjańska napisała poradnik dla osób uzależnionych od alkoholu

ilona
Na półki księgarń trafiła trzecia książka Ilony Felicjańskiej. Poradnik „Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy" adresowany jest do wszystkich, którzy zmagają się z problemem alkoholowym. Była modelka zdecydowała się go napisać, bo wierzy, że może być dla innych dobrym przykładem. Uważa nawet, że uzależnienie uratowało jej życie.

 

– Zgłosiło się do mnie wydawnictwo z propozycją wydania czegoś na kształt poradnika, bo książek o alkoholizmie jest bardzo dużo, tylko większość z nich pisana jest przez specjalistów, lekarzy, teoretyków. Ja jestem praktykiem, ja to wszystko przeżyłam, przeszłam i doświadczyłam. Książka jest nie tylko o uzależnieniu, ale też o tym, co się dzieje dookoła osoby uzależnionej, o jej dzieciach, jak również o przemocy: fizycznej, psychicznej i seksualnej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ilona Felicjańska.

Ilona Felicjańska przekonuje w książce, że można wygrać nawet z najgorszym nałogiem, podnieść się po największej porażce i zacząć wszystko od nowa.

– Każdy z nas może być niezniszczalny, pod warunkiem że zacznie słuchać serca, intuicji, że odważy się przyznać do pomyłek i zacznie szukać pomocy. Miałam tę siłę i mogę powiedzieć, że uzależnienie uratowało mi życie. Dzięki niemu jestem kobietą dojrzałą i szczęśliwą. Wszystkie problemy mogą być początkiem sukcesu i prawdą jest powiedzenie: „Co nas nie zabije, to nas wzmocni". Ale tylko pod warunkiem, że wyciągniemy wnioski, że przerobimy to, co chciało nas zabić – mówi Ilona Felicjańska.

Modelka ma za sobą nieudane małżeństwo, walkę o dzieci i terapię. Podkreśla jednak, że po wielu problemach w życiu osobistym i zawodowym, udało jej się wyjść na prostą.

– Teraz już jestem w takim momencie życia, że niczego nie żałuję. Przeszłam wszystkie terapie, przeszłam całe oczyszczenie i nie dość, że jestem osobą szczęśliwą ,to moja osoba może dawać przykład innym i pomagać też się wyzwalać. Mam dwóch cudownych synów. I nigdy nie byłam tak dobrą matka jak teraz – dodaje Felicjańska.

W ubiegłym roku Ilona Felicjańska również wydała książkę poświęconą walce z nałogiem. „Cała prawda o..." to wywiad-rzeka, w którym opisała swoje problemy z alkoholem. Modelka organizuje też spotkania z osobami uzależnionymi i udziela im rad poprzez portale społecznościowe.

źródło: Newseria


Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Reklama

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Partner serwisu

Reklama

Reklama