Alkoholizm wspóluzależnienie

Współuzależnieni

Zachęcam do zapoznania się z tekstem Alicji Dąbrowskiej. Świadomość istnienia zjawiska współuzależnienia może Ci kiedyś pomóc, albo umożliwić pomoc innym.
Poprawiony ( poniedziałek, 30 czerwca 2014 22:58 ) Więcej…
 

Co robić, żeby nie pomagać w piciu?

Wprawdzie autorzy różnią się między sobą poglądami, jednak można przyjąć, że cechą charakteryzującą osobę współuzależnioną jest przekonanie o swojej zdolności do wywierania znaczącego wpływu na drugiego człowieka, pomimo powtarzających się niepowodzeń i cierpień z tym związanych.
Poprawiony ( sobota, 27 października 2012 11:21 ) Więcej…

Współuzależnienie - problem nie tylko żon alkoholików

Problemowi współuzależnienia poświęca się coraz więcej uwagi. Na jego chorobowy charakter, jako jedna z pierwszych, zwróciła uwagę Janet Woititz (1989). Współuzależnienie uznała za chorobę żon alkoholików i twierdzi, że jest ono lustrzanym odbiciem alkoholizmu.
Poprawiony ( środa, 26 września 2012 02:13 ) Więcej…
 

Uzależnienie dotyczy nas wszystkich

Uzależnienie, a zwłaszcza uzależnienie od alkoholu i innych narkotyków wymienia się jako jeden z ważniejszych problemów społecznych w naszym kraju. I rzeczywiście badania pokazują, że po bezrobociu, alkoholizm, picie przez młodzież są wymieniane jako najważniejsze problemy społeczne. Za nimi pojawia się spadek stopy życiowej, sytuacja mieszkaniowa, przemoc w rodzinie, przestępczość i narkomania.
Więcej…

Alkohol w rodzinie

Czytelniczka: moja córka strasznie się kłóci i szuka zaczepki. Jak ojciec wróci wypity do domu, to tak mu podskakuje, że wreszcie on wybucha i krzyczy, a nawet ją bije.
Poprawiony ( sobota, 19 czerwca 2010 13:59 ) Więcej…
 

Strona 1 z 10

Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Reklama

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Partner serwisu

Reklama

Reklama